biżuteriaJak mądrze dobrać biżuterię ślubną?
 
Biżuterii ślubnej poświęca się obecnie szczególnie wiele uwagi. Jej bardzo duży wybór sprawia, że każda panna młoda może wybrać idealne dla siebie rozwiązanie, z drugiej strony jednak ten sam wybór sprawia, że osoby, które decydują się na dopasowanie biżuterii do swoich rysów, typu sylwetki, a przede wszystkim – do charakteru sukni ślubnej, często wpadają w zastawiane na nie pułapki. Na szczęście, istnieje kilka wytycznych, których przestrzeganie sprawia, że problem staje się zdecydowanie mniej poważny niż początkowo mogłoby się to nam wydawać.
 
Oczywiście, pierwszym krokiem jest nie wizyta w salonie jubilerskim, ale staranna analiza sukni ślubnej. Znakomitym rozwiązaniem jest też wykonanie kilku jej dużych zdjęć i zadbać o to, aby znajdowały się pod ręką podczas zakupów. Duże znaczenie podczas doboru biżuterii ma zarówno dekolt, jak i obecne już zdobienia, ignorować nie można jednak również koloru sukni, stylu w jakim jest utrzymana, a nawet tego, z jakiej tkaniny jest wykonana.
 
Biżuteria powinna współgrać ze zdobieniami, jakie pojawiają się na sukni ślubnej, a nie konkurować z nimi, jeśli więc są one dostępne na dekolcie, nie należy decydować się na kolię, a jedynie na dyskretny łańcuszek. Nie inaczej jest też z kamieniami użytymi do zdobienia sukni, trzeba bowiem jasno określić, czy interesuje nas rozwiązanie kontrastowe, czy też biżuteria, która uzupełnia sukienkę. Oczywiście, im suknia jest skromniejsza, tym bardziej wystawna może być towarzysząca jej biżuteria, innym przypadku mile widziany jest zaś umiar.
 
Salony sukien ślubnych w Warszawie bardzo często współpracują z producentami biżuterii, dzięki czemu zakupu dodatków możemy dokonać równolegle z wyborem sukni.