fryzura ślubnaIdealna fryzura ślubna
 
Przygotowując się do uroczystości zaślubin zwykle poświęcamy sporo uwagi nie tylko sukni, w której wystąpimy w tym szczególnym dniu, ale również dodatkom do niej. Nie można jednak zapominać, że równie duże znaczenie ma wybór odpowiedniej fryzury, ta bowiem jest w stanie nie tylko poprawić efekt końcowy kreacji, ale również przyczynić się do tego, że będzie ona postrzegana jako nietuzinkowa. Oczywiście, cel ten można osiągnąć przede wszystkim wówczas, gdy przestrzega się kilku zasad.
 
Jedna z najważniejszych mówi o tym, że skoro fryzura ślubna nie powinna być uważana za przypadkową, jej planowanie powinno nastąpić z odpowiednim wyprzedzeniem. Oczywiście, odwiedzanie fryzjera na rok przed ślubem może być lekką przesadą, już po zakupie sukienki można jednak zacząć się zastanawiać, co chcemy zrobić z włosami. Jest to ważne również dlatego, że włosy powinny zostać w odpowiedni sposób przygotowane do uczesania.
 
Nie można też zapominać o tym, że nie każda fryzura wyglądająca idealnie w katalogu mody ślubnej, będzie prezentowała się równie dobrze w naszym wydaniu. Jeśli chcemy uniknąć rozczarowania, powinnyśmy więc mieć na uwadze to, jaki kształt ma nasza twarz. Idealna jest twarz owalna, ta jest bowiem postrzegana jako najmniej kłopotliwa, jeśli jednak twarz jest okrągła, stawianie na wielkość i długość okazuje się być najlepszym sposobem na jej optyczne wyszczuplenie. Fryzury romantyczne i zwiewne to z kolei rozwiązanie, które sprawdza się najlepiej w przypadku twarzy kwadratowej i właśnie wtedy jest ono najczęściej rekomendowane.