ostatnia chwilaCzy warto kupować suknię ślubną na ostatnią chwilę?
 
Analizując trendy odnoszące się do zakupu sukni ślubnej nie można nie dostrzec tego, że coraz więcej osób decyduje się na jej zakup w ostatniej chwili. Teoretycznie, rozwiązanie takie ma zdecydowanie więcej wad niż zalet, warto jednak zadać sobie pytanie o to, czy tak jest w rzeczywistości.
 
Zwolenniczki takiego podejścia do stresującego zakupu przyznają, że zakup sukienki w momencie, w którym do ślubu nie pozostało już zbyt wiele czasu, jest posunięciem ryzykownym. W pewnych okolicznościach sprawdza się ono jednak tak, jak żadne inne. Na pierwszy plan wysuwa się tu skrócenie do minimum czasu przeznaczonego na poszukiwania, co przydaje się zwłaszcza tym kobietom, które mają skłonność do wybrzydzania i starannej analizy każdego kroku, na wykonanie którego się zdecydowały. Sukienki kupowane na ostatnią chwilę nie są wcale gorsze od tych, które czekają na nas przed ślubem, a świadomość upływającego czasu sprawia, że łatwiej jest nam podjąć decyzję.
 
Innym argumentem przemawiającym za tym, aby nie spieszyć się z zakupem sukni ślubnej jest ten, który wiąże się z aspektem finansowym takiego przedsięwzięcia. Suknia ślubna nie należy do propozycji najtańszych, a przecież nie jest wcale jedynym wydatkiem, z jakim liczyć się ma panna młoda. Gdy jednak przygotowania chylą się ku końcowi, łatwiej jest przeanalizować stan ślubnego budżetu. Można wówczas realnie ocenić możliwości młodej pary i zdecydować, czy lepiej wypożyczyć suknię ślubną, czy też zdecydować się na nowy model, który potem można będzie sprzedać albo przerobić.