welonNie tylko klasyczny welon, czyli co ma na głowie panna młoda?
 
W smutnej piosence o nieszczęśliwej miłości, która, z jakichś tajemniczych powodów, grana jest z upodobaniem każdej młodej parze, bohaterka wspomina o tym, że właśnie niosą jej suknię z welonem. Rzeczywiście, to właśnie welon jest najpopularniejszym nakryciem głowy, na jakie może zdecydować się panna młoda, nie ulega jednak wątpliwości, że nie jest to wcale jedyne rozwiązanie, o którym można pomyśleć w tym szczególnym dniu. Jeśli więc klasyczny welon nam nie odpowiada, możemy zastanowić się nad przynajmniej kilkoma rozwiązaniami alternatywnymi, które powinny przypaść nam do gustu.
 
Na pierwszy plan wysuwa się welon wykonany z tiulu zwracający na siebie uwagi przede wszystkim dlatego, że jest wyjątkowo lekki, a tym samym nie stanowi obciążenia dla fryzury. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza wówczas, gdy panna młoda zdecydowała się na wybór tak zwanej sukni księżniczki. Ta jest rozwiązaniem dość ciężkim, a tym samym wejście w posiadanie równie ciężkiego welony może zepsuć dobre wrażenie kreacji.
 
Jeśli panna młoda lubi rozwiązania niekonwencjonalne, a jednocześnie nie chce rezygnować z welonu, może zdecydować się na rozwiązanie designerskie. Coraz modniejsze są ozdoby wykonane z wykorzystaniem piór i kokard. Te znakomicie prezentują się zwłaszcza w towarzystwie prostej sukni ślubnej, której można w ten sposób dodać wyrazistości, choć można je też nosić w zestawieniu z nieco strojniejszą kreacją. Decydując się na tego rodzaju welon dobrze jest też pomyśleć o ślubnej fryzurze, skoro bowiem spojrzenia gości będą kierować się w stronę głowy panny młodej fryzura ta powinna skupiać ich wzrok.